Velike sodniške napake dokazujejo, da je VAR potreben tudi na svetovnem prvenstvu za ženske

Tekma med Real Madridom in Chelseajem se je v prvem krogu skupinskega dela Lige prvakinj za ženske končala z 2:2.

V 10. Minuti je s špansko izbrano vrsto osvojil zlato SP Carmona Real je povedel z odbito žogo, ob odmoru pa je šlo z 1:1, ker Charles Chelsea je izenačil z glavo.

Chelsea je v 74. Minuti dosegel še en strel z glavo, ki Kerr zadel, Real pa je na koncu rešil točko z nedovoljeno enajstmetrovko. Fleming ker očitno ni uspel zunaj 16 Del Castillo, vendar v ženski CL ni VAR-a, zato je danski sodnik, Frida Klarlund zanesti se je moral samo na to, kar je videl na lastne oči.

Enajstmetrovko je zadel Carmona, Chelsea pa bi lahko zmagal v podaljšku – če ne bi prišlo do nove sodniške napake.

Charles je zaman streljal v mrežo, gol mu je bil razveljavljen zaradi ofsajda, a ponovitev kaže, da ni bil v ofsajdu Svetlo le Kerr, ki se v igro ni vmešala.

Po tekmi Emma Hayes, trener Chelseaja je dejal, da se ne spomni časa, ko sta jih na eni tekmi prizadeli dve pomembni odločitvi.

“Tekma bi morala biti 3:1, a so nas sodniške napake oropale tega,” je bil jezen Hayes, ki naj bi letos poleti zapustil klub in prevzel ameriško žensko reprezentanco.

V tej skupini sta tudi švedski Häcken in francoski Paris FC, obračun teh dveh ekip v Franciji je z 2:1 dobil Häcken, ki vodi v skupini.