Szoboszlai: Imeli smo tekme, ko bi navijači najraje ugasnili televizijo

v zadnjih kvalifikacijah za evropsko prvenstvo in se tako uvrstila na evropsko prvenstvo kot vodilna v skupini.

»To je velika stvar. Upam, da so vsi ponosni na nas, kot sem jaz na celotno ekipo in navijače. Imeli smo tekme, kjer bi najraje ugasnil televizijo, pa bi tudi zaprl oči. Ne moreš vedno ploskati 100-odstotno, a glavno je, da vedno daš 100-odstotno,« je za M4 Sport povedal Dominik Szoboszlai, ki je dosegel dva zadetka.

Njegov prvi hit je prišel po velikem solu, o katerem je povedal: (Jankovič) premislil zgodbo. Želel sem mu dati malo motivacije za to, od kod prihaja.”

Kapetan je spregovoril tudi o tem, da je v reprezentanci veliko odstopov. »Ko ima nekdo drug teden dni dopusta, je tukaj treba delati, trenirati, biti pozoren na enak način. Ta zgodba ni tako preprosta, a jo je vredno narediti, videti obraze,« je dejal Szoboszlai, nato pa obljubil, da bodo na EP 2024 naredili nekaj, na kar bodo vsi večno ponosni.

Nogometaši madžarske reprezentance so po zmagi s 3:1 proti Črni gori zapeli himno - Foto: Róbert Hegedüs / MTI

Nogometaši madžarske reprezentance so po zmagi s 3:1 proti Črni gori zapeli himno – Foto: Róbert Hegedüs / MTI

Poleg Szoboszlaija je na tej tekmi izstopal še Dénes Dibusz v madžarski reprezentanci. V zadnjih desetih minutah je pokazal nekaj odličnih podvigov, kar je bilo prepotrebno za preprečitev izenačenja Črnogorcev. V 87. minuti je moral štirikrat zapored rešiti. “Mislim, da vratarji vseeno uživajo. Ko se udarci tako vrstijo in lahko pariraš prvemu, drugemu, tretjemu, si v takšnem položaju, da jih bo dejansko prišlo več,« je po tekmi za M4 Sport povedal Dibusz. O svojih obrambah je skromno dejal, da so ga žoge “zaletele”, pri zadnji pa je imel srečo, da je črnogorski strelec žogo zadel narobe.

“Slišal sem, ko so skandirali moje ime, bil je zelo dober občutek, vesel sem bil, da sem lahko prispeval k današnji tekmi,” je dejal. Dodal je, da so zadetek dosegli po lastni krivdi. “Zelo slaba obramba, slaba pozicija je bila pred tem zadetkom. To so velike stvari, da lahko te situacije spremenimo v tekmo, za katero mislim, da bo vsem ostal v lepem spominu,« je dejal.

Zvezni kapetan Marco Rossi je dejal, da nihče ni pričakoval, da bo Madžarska prva v skupini, poleg tega pa je bila to neporažena težka skupina. Rossi se je zahvalil navijačem za to, kar so naredili zanj, česa takega še ni doživel in čuti, da pri nas ne velja več za tujega trenerja.

Enaindvajsetletni branilec Parme Balogh Botond je pravkar debitiral kot začetnik v madžarski izbrani vrsti. “Nisem še povsem dojel, kaj se mi je zgodilo. Zelo sem hvaležen osebju in igralcem, da so mi tako pomagali. Zame so se res uresničile sanje, da sem se lahko boril za te barve in grb pred 65.000 ljudmi na takšnem stadionu,« je dejal.

“Zadetek smo dosegli po strelu iz točke, a razen tega mislim, da smo dominirali na tekmi. Pravzaprav smo bili boljši tudi v prvem polčasu, v drugem polčasu so vsi zelo želeli, da preobrnemo to tekmo, kar kaže tudi na to, kako močna ekipa je,« je dodal.