Portugalci so kvalifikacije končali brez izgubljene točke

Portugalci so prejeli le dva zadetka, in sicer od Slovakov.

Portugalci so kvalifikacije končali brez izgubljene točke, posnema jih lahko le Francija
Kapetan portugalske nogometne reprezentance Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Nogometaši Portugalske so z zmago nad Islandijo z 2:0 končali nastop v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo 2024 in na lestvici “slovaške” skupine J dosegli polno število 30 točk. Za njimi in slovaško izbrano vrsto, ki je z zmago z 2:1 v BiH potrdila drugo mesto, so bile reprezentance Luksemburga, ki so v Liechtensteinu slavile z 1:0. V dosedanjem poteku kvalifikacij so brez izgubljene točke le Francozi, ki jih v torek čaka finalna tekma v Grčiji.

Portugalci so vodili od 37. minute z golom Bruna Fernandesa, njihovo premoč pa je potrdil Ricardo Horta v 66. minuti. Portugalce čaka deveta udeležba na EP, vrhunec je bilo zlato leta 2016. Dvoboj med Liechtensteinom in Luksemburgom je vodila francoska sodnica Stephanie Frappartová, ki je že v 5. minuti izključila napadalca gostov Danela Sinanija po prekršek in naknadno posvetovanje z VAR. Gostje so na koncu tudi v oslabljenem stanju potrdili položaj favorita in po zaslugi zadetka Gersona Rodriguesa iz 69. minute slavili z 1:0. Navsezadnje predstavniki Liechtensteina niti na zadnji tekmi kvalifikacij niso dosegli zadetka in so v skupini J brez točke zasedli zadnje mesto.