Jannik Sinner premagan v finalu, Đoković zmagovalec finala ATP 2023

Jannik Sinner poražen v finalu, Novak Đoković zmagovalec ATP Finals 2023. Srb, številka 1 na svetu, je v finalu premagal Italijana, številka 4 na lestvici 6-3, 6-3 v 1h43′. 36-letni Beograjčan je osvojil svoj osmi naslov v disciplini. Grešnik, ki bi lahko Đokovića premagal v sredo na tekmi skupinskega dela, se je predal v finalu proti tako rekoč popolnemu nasprotniku.

“Čestitke Nole za ta teden. Ti in tvoja ekipa izkazujete neverjeten profesionalizem. Sezono ste začeli z zmago, končali ste jo z zmago. Ste navdih za vse, ne le za tiste, ki gledajo, ampak predvsem za igralce.” , pravi Sinner in se tako pokloni nasprotniku, s katerim je izgubil 4 od 5 neposrednih dvobojev. Italijan zdaj obrača list in se osredotoča na Davisov pokal, dvoboj z Nizozemsko se začne 23. novembra: “Še vedno imamo Davisov pokal, poskusimo se tudi tam dobro odrezati.”

Sinner se nato zahvali svoji ekipi: “V zadnjih treh mesecih smo odigrali veliko tekem v tej sezoni, naredili smo veliko napredka in imeli smo to srečo, da smo igrali proti najboljšim na svetu. Že danes smo videli, da lahko marsikaj izboljšamo, vendar moramo najprej gledati na veliko pozitivnih stvari, ki so bile narejene. Na začetku leta sem bil igralec, zdaj sem popolnoma drugačen.”

“Bil je super teden, sprejel si me kot majhnega otroka in mi dal veliko moči, predvsem v težkih trenutkih, ne samo na igrišču, ampak tudi izven igrišča”, se zahvaljuje javnosti. “Igrati v Italiji je vedno spektakel.”

Tekma

Sinner-Đoković 3-6, 3-6Sinner dvigne belo zastavo, preda se z dvojno napako: igra, niz in dvoboj Đoković.

Sinner-Đoković 3-6, 3-5Đoković deluje človeško, zdaj je tekma tudi v Serbovih obratih. Pri 40-40 ima Sinner na voljo udoben forehand: zgreši ga, Nole se zahvali in z asom leti 5-3.

Sinner-Đoković 3-6, 3-4Sinner se mora boriti za vsako žogo proti nasprotniku, ki skoraj vedno izvaja na najboljši način brez napak.

Sinner-Đoković 3-6, 2-4Đoković po dobri uri brez napak zniža raven. Servis ne gre, pride do napake na osnovni črti in Sinner ima na voljo dve brejk točki. Srb oba odpove in nadaljuje svoj nalet.

Sinner-Đoković 3-6, 2-3Sinner ostaja v igri, napada in brez posebnih skrbi odnese igro.

Sinner-Đoković 3-6, 1-3Đoković še naprej melje točke v servisnih rundah in podaljšuje.

Sinner-Đoković 3-6, 1-2Sinner izniči tri zelo težke priložnosti za brejk in se skuša oprijeti tekme za nohte: 1-2.

Sinner-Đoković 3-6, 0-2Igra je monolog, z enim protagonistom.

Sinner-Đoković 3-6, 0-1Drugi niz se začne zelo slabo. Sinner je zmeden in takoj preda servis na nič.

Drugi niz

Sinner-Đoković 3-6Đoković se mora nekajkrat zateči k drugi žogici, a razlike ni opaziti: 6-3 in prvi niz v varnem v 38 minutah.

Sinner-Đoković 3-5Pri 30-30 modri igralec potegne dva asa, ki se izogneta težavam in ohranita niz odprt.

Sinner-Đoković 2-5Na Srbov servis ni igre. Druga žogica tako rekoč ni nikoli potrebna in Sinner, eden najboljših na krogu, ko gre za vračanje, ne pride v igro.

Sinner-Đoković 2-4Tudi za Sinnerja gladka igra po prazni podaji.

Sinner-Đoković 1-4Številka 1 sveta meji na popolnost, z bonusom 5 asov v 3 rundah servisa: 4-1.

Sinner-Đoković 1-3Sinner poskuša spremeniti igro, da ne bi bil potrt zaradi Đokovićeve regularnosti. Srb, ki je izgubil s 40-15, je bil oproščen z mehkim volejem in se povzpel, da bi dobil prvo brejk točko. Modri ​​izgubi nadzor nad forhendom, 1-3.

Grešnik-Đoković 1-2Đoković je dobil še 2 asa, 2-1 je brez težav.

Grešnik-Đoković 1-1Grešnik se predstavi z zmago v zelo težki izmenjavi, v kateri se Đoković preda, potem ko si je povrnil nepopravljivo. Modri ​​oddajo 2 točki in tekmo končajo na mreži s kompleksno demivolijo: 1-1.

Grešnik-Đoković 0-1Đoković začne izziv na servis: dva asa, igra na nič.